KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 15664231
*
nr 1566 4231
Akvarell
Oidentifierad konstnär. Signerad, akvarell, daterad -86, Nybroviken, 30x23 cm, yttermått inklusive ram: 33x26 cm
Följerätt
Utrop:
300 kr
Såld:
150 kr
Sista tid för bud online:
måndag 25 september 2023
kl 18:31:11
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
22/9 22:18:21
1
100 kr
25/9 10:17:47
2
Vinnande bud
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller nybrokajen nybroviken stockholm stockholmiana stockholmsmotiv vattenfärg östermalm
-
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:53
-
2041 Akvarell
Aina Larsson (f. 1935), Sverige. Stol. Signerad. B..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:47
-
4085 Akvarell
Anders Gullberg (f. 1927), Renar i vinterskog. Sig..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:42
-
2089 Akvarell
Ann Margret Hede. Skärgårdsmotiv. Signerad. Akvare..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:24
-
2051 Akvarell
Clara Löfgren (1843-1923), Sverige. Kvinna vid gri..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:18
-
2106 Akvarell
Elsa Backlund-Celsing (1880-1974), Sverige. Interi..//
Aktuellt bud: 5.000 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:45
*
Akvarell
nr 1566 4231
Akvarell
Oidentifierad konstnär. Signerad, akvarell, daterad -86, Nybroviken, 30x23 cm, yttermått inklusive ram: 33x26 cm
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 300 kr |
Såld: | 150 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 25 september 2023 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
22/9 22:18:21 | 1 | 100 kr |
25/9 10:17:47 | 2 | Vinnande bud |
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller nybrokajen nybroviken stockholm stockholmiana stockholmsmotiv vattenfärg östermalm
-
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:53 -
2041 Akvarell
Aina Larsson (f. 1935), Sverige. Stol. Signerad. B..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:47 -
4085 Akvarell
Anders Gullberg (f. 1927), Renar i vinterskog. Sig..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:42
-
2089 Akvarell
Ann Margret Hede. Skärgårdsmotiv. Signerad. Akvare..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:24 -
2051 Akvarell
Clara Löfgren (1843-1923), Sverige. Kvinna vid gri..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:18 -
2106 Akvarell
Elsa Backlund-Celsing (1880-1974), Sverige. Interi..//
Aktuellt bud: 5.000 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:45